Това е ставало с фиктивно отчетени клинични пътеки, щетите са за над 500 000 евро, съобщи министър Иван Демерджиев
Clinica.bg
press@clinica.bg
Добре организирана схема за източване на средства от Националната здравноосигурителна каса е разкрила икономическата полиция в Пловдив. Това съобщи вътрешният министър Иван Демерджиев след заседание на Министерския съвет.
Фондът е ощетен с над 500 000 евро. „Измамата е ставала с отчитане на фиктивни клинични пътеки за рехабилитация", уточни министър Демерджиев.
Той поясни, че са издавани направления,
също фиктивни, които са подпечатвани с печати на лекари. Голяма част от тях са обяснили, че не са знаели за това. По данни на разследващите са използвани около 3000 фалшиви клинични пътеки, отчетени за пациенти, които реално не са получили медицински услуги.
По този начин са нанесени щети за над
половин милион евро за период от една година. В рамките на акцията са разпитани над 35 свидетели, задържани са шестима души, а на петима са повдигнати обвинения. Разследването продължава.
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм