Наградата му беше присъдена за неговия принос към правата и благосъстоянието на децата, съобщиха от УМБАЛ „Александровска“
Clinica.bg
press@clinica.bg
Водещият специалист по редки болести и началник на Клиниката по нервни болести при УМБАЛ „Александровска", учен и общественик проф. Ивайло Търнев беше удостоен с наградата „Златна ябълка", съобщиха оттам.
Тя му беше присъдена от Национална мрежа за децата (НМД) по време на церемония за 20-годишнина на организацията.
Отличието е за неговия принос към правата
и благосъстоянието на децата в България за последните две десетилетия. „Златна ябълка" е специалната награда на НМД, като тя се дава на проф. Ивайло Търнев и за неговия ключов принос за подобряване на достъпа до здравеопазване за деца и семейства от уязвими общности.
Той е сред създателите на Националната мрежа
на здравните медиатори и дългогодишен застъпник за намаляване на здравните неравенства в България.
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм