Студенти завоюваха 7 медали и записаха национален рекорд по време на Националния шампионат, съобщиха от висшето училище
Clinica.bg
press@clinica.bg
Студенти на Медицински университет – Варна завоюваха седем медала и записаха национален рекорд по време на Националния шампионат по лека атлетика, съобщиха оттам.
Вероник Жекова, студентка първи курс в специалност „Медицина", се представи блестящо, като спечели пет отличия.
Тя завоюва златото и постави
национален рекорд на смесената щафета на 4х400 метра. Към успеха си добави и четири сребърни медала в дисциплините 100 м и 400 м бягане с препятствия, 400 м и 200 м гладко бягане. Отлично бе и представянето на Симеон Касълс, студент трети курс в специалност „Медицина".
Той спечели златен медал в
дисциплината хвърляне на диск и сребърен медал в хвърлянето на чук. В дисциплината тласкане на гюле се класира на четвърто място. И двамата са състезатели на спортен клуб „Супер спорт – Варна" и част от отбора по лека атлетика на Медицински университет.
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм