Д-р Красимир Пейчев поема Белодробната болница в Ст.Загора
29-05-2026 11:32
Решението той да е управител на лечебното заведение е на общинския съвет
Clinica.bg
press@clinica.bg
Д-р Красимир Пейчев е избран за управител на Специализираната болница за активно лечение на пневмо-фтизиатрични заболявания (СБАЛПФЗ) в Стара Загора с решение на общинския съвет, предаде БТА.
Медикът спечели обявения през март т.г. конкурс за избор на управител на лечебното заведение.
Провеждането му се наложи поради
депозиране на предизвестие за прекратяване на договора от предишния управител д-р Камелия Харачерова. До сега д-р Красимир Пейчев беше временно изпълняващ длъжността управител на болницата.
Общинските съветници подкрепиха и
предложение за откриване на процедура за провеждане на конкурс за избор на управител на Център за психично здраве – Стара Загора. Новият управител ще бъде избран от петчленна комисия, съставена от трима общински съветници и двама представители на общинската администрация.
Председател на комисията ще бъде
общинският съветник Антон Тонев. Причината за провеждане на конкурса е изтичане на срока на договора на сега изпълняващия длъжността управител д-р Пенчо Гюрковски на 1 август 2026 година.
Новият здравен министър върна бившият директор на агенцията, който бе отстранен от служебния кабинет заради липса на прозрачност и несправяне с донорството
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм