Спират протестите в Пирогов
Проф. Балтов бе категоричен, че
би подал оставка, ако протестите са истински
и са аргументирани.
"Твърдя, че протестите са неистински, защото в продължение на 9 месеца ние се мъчим да направим нещо добро и да подобрим показателите на нашата болница. Не мога да се съглася, че когато някой иска да направи една положителна реформа и да подобри състоянието на болницата, това е лошо за болницата", каза още управителят.
Той отрече обвиненията, че не достигат чаршафи и лекарства в болницата. И коментира твърденията, че се освобождават хора, които вършат работа като медицински служители, а се назначава администрация. Според него до момента са освободени вече пенсионирани хора. Съкратени са 300 т.нар. кухи щатни бройки, които стоят и попълват бройка.
От медицинския персонал има освободени и уволнени 15 човека,
защото са пенсионери, около петима специалисти са напуснали сами.
Блокирани сметки на лечебното заведение няма, беше категоричен още директорът на болницата.
Припомняме, че цяла седмица недоволни лекари, сестри и санитари излизаха всеки ден пред сградата на "Пирогов". Причините за бунта бяха орязаните заплати, промяната на някои трудови договори от безсрочни в срочни, неправомерни уволнения. Медицинските специалисти заплашиха с колективна оставка, ако министърът на здравеопазването не смени ръководството на болницата. "Пирогов" е сред здравните заведения с най-голям дълг. Според протестиращите това е резултат от лошото управление на проф. Балтов.
Загубата на общински болници ще се ускори
От тази година България вече има цяла една област без общинска болница - Пазарджик. На път да последва приемар й е Видин. Проблем ли е това, защо се стигна дотук и какво да очакваме след изборите в българското здравеопазване, попитахме д-р Мими Виткова.
Няма списък за уволнения на директори
Направленията за прегледи са по-малко
Фермери алармират за риск от трупни зарази
Онкологичният скрийниг е под въпрос
Пак губим пари за здравеопазване от ЕС
Какво е качествена медицинска помощ
Приетият стандарт е незаконосъобразен
Налагането на изисквания за наличие на сестри при недостига им поставя лечебните заведения в обективна невъзможност да функционират, смятат от НСЧБ
МЗ не предлага внос на сестри от Индонезия
