С промяна в наредба след 27 юли НОИ ще ги изплаща по-рано, ако датата се падне в събота, неделя или на празници, съобщиха оттам
Clinica.bg
press@clinica.bg
Националният осигурителен институт (НОИ) за последно ще забави изплащането на пенсиите и добавките към тях през юни, ако датите 7-мо и 20-то число се паднат е в почивен ден, съобщиха оттам.
Привеждането им по банкова сметка или предоставянето им на гише в пощенските станции ще става в началото и/или завършва в края на следващия работен ден, уточниха от института.
След промяна в Наредбата
за пенсиите и осигурителния стаж, която влиза в сила на 27 юли 2026 г., НОИ ще изплаща по-рано пенсиите в месеците, в които първият и/или последният ден от графика е неработен.
Когато в даден месец е налична
подобна хипотеза, изплащането им ще започва, съответно ще завършва, в предходния работен ден. По този начин ще се гарантира, че пенсионерите ще получават без забавяне дължимите им ежемесечни плащания.
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм