Тя ще бъде със Столичната община, ще бъде обсъдена съдбата на болницата
Clinica.bg
press@clinica.bg
Министърът на здравеопазванет Катя Ивкова ще свика среща със Столичната община в най-кратък порядък за съдбата на Четвърта градска болница. Новината предаде БТА.
Тя обясни, че досега не е потърсена от „Московска" 33 по проблема.
В края на април Столичният общински съвет
(СОС) прие сливане на Четвърта МБАЛ с Втора МБАЛ. Целта е оптимизиране на разходите, по-ефективно използване на ресурсите и подобряване на управлението на общинските лечебни заведения в столицата, аргументираха решението си общинските съветници.
Министър Ивкова заяви, че от общината
трябва да я запознаят с действията на Столичния общински съвет, за да се запознае подробно с информацията. Както clinica писа проблемите в Четвърта градска болница са повече от година – нарастнал неимоверно дълг само за година, неизплащане редовно на заплати и осигуровки, а от началото на месец май вече е спрян и приемът на болни.
Ако тя бъде приета от "Прогресивна България", това ще означава, че е налице пълно ребрандиране на досегашната политическа ситуация, в която управляваха ГЕРБ и ДПС
1528 лв. е била средната стойност за болен по КП през миналата година, разликата между най-високия и най-ниския разход е над 90 пъти, показват данните на НЗОК
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм