Пети благотворителен футболен турнир обединява болници от цялата страна в подкрепа на здравето, съобщиха организаторите
Clinica.bg
press@clinica.bg
Българският лекарски съюз и УМБАЛ „Св. Анна" организират ежегодния благотворителен турнир „Заедно срещу болестта", който тази година преминава под мотото „Спортът е най-доброто лекарство".
Събитието, посветено на Световния ден за борба с хипертонията, ще събере медицински екипи на стадион „Бистрица" от 10 часа в неделя.
Всички събрани средства от дарения
ще бъдат предоставени на отбора победител, който ще има честта да избере и обяви благотворителната кауза на тазгодишното издание.
„Заедно срещу болестта" се провежда от 2021 година
По време на турнира всички участници и гости ще имат възможност да направят дарение. Целта на спортната проява е да обедини медиците, да насърчи здравословния начин на живот и често се провежда с благотворителна кауза, включително в подкрепа на борбата срещу агресията над медици. По традиция в турнира участват отбори от водещи столични болници, включително УМБАЛ „Св. Анна", УСБАЛССЗ „Св. Екатерина", „Лозенец", „Здравето", МБАЛ „Св. София" и отбор на БЛС.
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм