Факултетът по Дентална медицина във Варна с нов декан
12-05-2026 11:31
Доц. Георги Папанчев беше избран единодушно от общото събрание, съобщиха от Медицинския университет
Clinica.bg
press@clinica.bg
Доц. Георги Папанчев е новият декан на Факултета по дентална медицина в Медицинския университет-Варна, събщиха оттам.
Той беше избран единодушно от общото събарание.
Членовете му определиха и състава
на новия факултетен съвет. Непосредствено след това, по предложение на декана, Факултетният съвет избра и двама заместник-декани, които ще отговарят за ключовите ресори от дейността на Факултета по дентална медицина в МУ-Варна – това са проф. Христина Арнаутска и доц. Джендо Джендов.
Неговата управленска стратегията е
фокусирана върху мащабна дигитална трансформация на обучението чрез внедряване на 3D технологии, симулационни методи, които ще позволяват на студентите да усъвършенстват уменията си във високотехнологична среда, както и по-ранна клинична подготовка на студентите. Програмата му цели да утвърди факултета като лидер чрез активно международно сътрудничество и стимулиране на научната дейност на преподавателите.
Досегашният декан проф. Стефан Пеев,
представи подробен отчет за изминалия мандатен период, който бе приет с одобрение от членовете на общото събрание. В него той очерта периода на интензивен възход за факултета – извършени са ключови инвестиции в модернизацията на базата, дигитализация на лечебно-диагностичната дейност, както и развитието на научно-изследователската инфраструктура.
Ключов акцент в отчета на досегашното
ръководство бе значителното повишаване на акредитационната оценка на факултета – най-високото признание за качеството на образованието и научноизследователската дейност.
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм