Той ще се проведе в Стара Загора, като за нея ще говорят водещи специалисти, съобщиха от общината
Clinica.bg
press@clinica.bg
Информационен ден за болестта на Бехтерев ще проведат под формата на лекции и беседи водещи специалисти в Стара Загора. Това съобщиха от общината.
Те ще запознаят присъстващите със симптомите и начините на лечение на заболяването.
Инициативата ще се проведе
на 16 май 2026 г. (събота) от 11.00 ч. в сградата на читалище „Климент Охридски". Входът е свободен и не се изисква предварително записване. Събитието се организира от Българско сдружение на болните от болестта на Бехтерев в партньорство с община Стара Загора. То има за цел да повиши обществената информираност за едно често подценявано автоимунно заболяване – анкилозиращ спондилит, другото наименование на тази диагноза, както и да насърчи ранната диагностика и активния начин на живот.
Болестта на Бехтерев е хронично,
мултиситемно, възпалително заболяване, което засяга гръбначния стълб и ставите. Симптомите често се появяват незабелязано – болки в гърба, сутрешна скованост и честа умора, което затруднява ранното разпознаване. Именно затова събитието е насочено не само към пациенти, но и към техните близки и всички, които имат трайни болки в гърба или ставите.
Ако тя бъде приета от "Прогресивна България", това ще означава, че е налице пълно ребрандиране на досегашната политическа ситуация, в която управляваха ГЕРБ и ДПС
1528 лв. е била средната стойност за болен по КП през миналата година, разликата между най-високия и най-ниския разход е над 90 пъти, показват данните на НЗОК
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм