Сливаме три министерства, за да осигурим по-добри условия за бизнеса и да ускорим процесите на дигитализация, каза Румен Радев
Clinica.bg
press@clinica.bg
Лидерът на „Прогресивна България" Румен Радев прие проучвателния мандат за 107-то правителство, който му беше връчен от президента Илияна Йотова. Той обяви, че като човек на отговорността, ще бъде министър-председател. По думите на държаевния глава указът, издаден от нея, ще бъде внесен още тази вечер в Народното събрание, за да бъде гласуван новият кабинет от депутатите утре. Какви структурни промени в Министерският съвет ще бъдат направени и защо, разясни Радев след приемането на мандата.
Статистиката сочи, че за изминалите 9 години като президент и вицепрезидент с вас сме връчили 27 мандата и то повечето от тях последните пет за съставяне на правителство.
За всичките тези години на политическа нестабилност,
на крехки коалиции и правителства с кратък срок на годност - българските граждани се произнесоха на последните избори и сложиха край на политическата криза. За нас от "Прогресивна България" е изключителна отговорност, която приемаме и доказваме с неуморна работа и всеотдайност. Не говоря празни приказки - за цялата ни демократична история - няма друго съставено толкова бързо правителство веднага след изборите.
Новата структура на Министерски съвет е с едно
министерство по-малко, като се сливат икономиката, иновациите и електронното министерство се правят две министерства - Министерство на икономиката, инвестициите и индустрията и Министерство на иновациите и дигиталната трансформация. Правим го, за да оптимизираме работата на правителството и да осигурим по-добри условия за българския бизнес и да ускорим процесите на дигитализация, които са важни за развитието на България като модерна държава. Няма друго съставено толкова бързо правителство веднага след изборите.
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм