Експозицията проследява как са лекувани хората пред Античността и Средновековието, открива се в Добрич, съобщиха от РИМ
Clinica.bg
press@clinica.bg
„Лечебниците в Античността и Средновековието" е наречена изложбата, която ще бъде открита музея в градския парк на Добрич на 11 май. Това съобщиха от Регионалния исторически музей (РИМ).
Той е организатор на експозицията заедно с Националния антропологичен музей към Българска академия на науките и Исторически музей в Свищов.
В експозицията ще бъдат показани и
артефакти от фондовете на Музея по история на медицината във Варна и РИМ – Добрич. Тя проследява развитието на медицинските практики и болничното лечение през вековете. Представени са преходът от магико-религиозните представи за болестта към организирани форми на лечение, появата на първите лечебни структури, ролята на храмовете, лекарските практики и римските военни болници, както и развитието на средновековните лечебни заведения.
Изложбата е допълнена и с предмети
от XIX и първата половина на XX век, свързани с развитието на модерната медицина. В експозицията са включени археологически находки, медицински инструменти, човешки костни останки със следи от травми и интервенции, както и експонати, представящи по-късни диагностични и лечебни практики. Тя ще бъде достъпна за разглеждане до 21 август.
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм