Медицинският факултет стана категоричният победител в крайното комплексно класиране, съобщиха от висшето училище
Clinica.bg
press@clinica.bg
Медицинският факултет на Медицинския университет в София стана категоричният победител в крайното комплексно класиране, което обединява резултатите от всички турнири и традиционния поход на Витоша. Той се проведе в рамките на Спортната лига, съобщиха оттам.
Събитието беше от 22 март до 18 април в спортния комплекс „Спортна София 2000" (Зона Б-5), където бяха оспорваните битки по време на първото издание на проявата.
То събра студенти от всички факултети, които
премериха сили в редица дисциплини, демонстрирайки отличен отборен дух, издръжливост и спортно майсторство. Тазгодишното издание отчете впечатляваща активност – в турнирите се включиха общо 217 участници, разпределени в индивидуални спортове и 22 отбора. Като награда за своето старание и спортсменство, всеки един от участниците получи специална награда – тениска с логото на лигата. В крайното комплексно класиране, което обединява резултатите от всички турнири и традиционния поход на Витоша, категоричен победител стана Медицинският факултет.
Неговите представители събраха внушителните
1150 точки. На второ място със солидно представяне се нареди Фармацевтичният факултет с 574 точки, а почетната стълбичка допълни Факултетът по дентална медицина с 420 точки. Достойно представяне и силен състезателен дух демонстрираха студентите от Медицински колеж „Йорданка Филаретова", които заеха четвъртата позиция със 152 точки, плътно следвани от Факултета по обществено здраве „Проф. д-р Цекомир Воденичаров, дмн", чиито представители допринесоха за емоцията на спортния празник със своите 140 точки.
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм