Д-р Явор Граматиков и д-р Елена Райчева от УМБАЛ „Александровска“ бяха отличени на Балкански конгрес, съобщиха от лечебното заведение
Clinica.bg
press@clinica.bg
Двама български медици бяха отличени на Балканския конгрес по нуклеарна медицина, който се проведе в София. Това съобщиха от УМБАЛ „Александродска".
Д-р Явор Граматиков и д-р Елена Райчева взеха две от трите присъдени награди сред участници от общо седем държави.
Те са от екипа на доц. Валерия Хаджийска
от Клиниката по нуклеарна медицина в болницата. Д-р Граматиков бе отличен за най-задълбочен анализ (абстракт) на тема „Проспективно проучване изучаващо ролята PSMA PET/CT в инициалната диагноза на простатен карцином".
Той е разработен съвместно с
Клиниката по клинична патология и Клиниката по урология на УМБАЛ „Александровска". Д-р Райчева беше наградена за нейния анализ на тема „Прогностичната роля на interim (ранен) ПЕТ/КТ в хода на неоадювантна терапия при карцином на млечната жлеза".
Само преди дни проектът „Radiometriсa"
на доц. Валерия Хаджийска, д-р Явор Граматиков и инж. Весела Аспарухова насочен към подобряване на ранната диагностика на простатния карцином чрез разработване на AI-предиктивен модел, бе класиран на първо място и получи финансиране от инициативата за развитие на иновативни проекти BEYOND.
Новият здравен министър върна бившият директор на агенцията, който бе отстранен от служебния кабинет заради липса на прозрачност и несправяне с донорството
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм