Медицинският хеликоптер транспортира 40-годишна жена от Ямбол в университетската болница „Св. Георги“ в Пловдив, съобщиха оттам
Clinica.bg
press@clinica.bg
Поредна мисия, този път за жена, изпаднала в кома, осъществи Центърът за спешна медицинска помощ (ХЕМС), съобщиха оттам.
Хеликоптерът транспортира 40-годишна пациентка, която взе от областната болница „Свети Пантелеймон" в Ямбол до университетската „Свети Георги" в Пловдив.
Тя е била приета в лечебното заведение
с мозъчен кръвоизлив и съмнение за аневризма. Направената образна диагностика със скенер в Ямбол е провокирала спецалистите да потърсят за нея помощ от колегите си. Това е петата мисия на центъра.
В началото на месец април, в рамките на
два поредни дни се наложи медицински хеликоптери да бъдат вдигнати във въздуха за четирима пациенти. Тогава по сигнал екипите от пилоти и лекари действаха за 25-годишна жена с гръдна и коремна травма, пострадала при катастрофа с мотор, 7-месечно бебе в критично състояние, мъж с изгаряния от волтова дъга и друг мъж в животозастрашаващо състояние.
Вече почти две години, откакто в България действа успешно Центърът за спешна медицинска помощ по въздуха (ХЕМС). Колко са обучените и работещи в него, колко още се търсят, какви са предизвикателствата попитахме неговия директор д-р Георги Деянов.
Вече четвърти месец без редовно приет бюджет и пред поредните избори, центровете за спешна медицинска помощ се стараят да изпълняват задълженията си. Има ли недостиг на кадри и на какви, , попитахме д-р Станислав Поломски.
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм