Пациентите се вдигат срещу мораториума за лекарства
В края на миналия месец народните представители приеха достъп до реимбурсация да имат само новите генерици и биоподобни медикаменти. Още тогава Федерация „Български пациентски форум" и Национална пациентска организация обявиха готовност за протести. Недоволството им беше подкрепено и от омбудсмана Мая Манолова, която заяви, че ще сезира Конституционния съд за забраната за финансиране на нови лекарства и медицински дейности.
Според тях акциите на ГДБОП срещу износа на лекарства от нашата страна са ПР и те се правят, за да се измести вниманието от мораториума върху новите лекарства. Аделина Банакиева, един от организаторите на протеста, твърди, че доказателство за това е фактът, че пациентските организации са сезирали властите за проблема с износа на лекарства от нашата страна още преди 4 години.
Високите технологии във фокуса физикалната медицина
Италиански специалист с лекция за ефекта от лечението
Ангиолози и съдови хирурзи на конгрес в София
Затлъстяването във фокуса на международен форум
Безплатни прегледи на деца за сколиоза в София
Водещи специалисти по редки болести на форум в Плевен
Глюкокортикоидите в лечението са тема на онлайн форум
Безплатни прегледи за туберкулоза в Смолян
Репродуктивното здраве във фокуса на онлайн обучение