И болницата в Белоградчик на ръба
Лечебното заведение е в тежко финансово състояние от години. В последните месеци обаче то е ескалирало. От дни белоградчишката болница вече не приема пациенти. Лекуват се само спешните случаи, защото последната пълна заплата е отпреди година. Болницата е санирана, добре оборудвана и в нея работят пет отделения. Заради забавените заплати, обаче, медиците напускат масово.
Болницата в Белоградчик не е единствената
в толкова тежко състояние, още десетки общински лечебници са пред фалит. Проблемите продължават и в областни болници като тези в Ловеч, Бургас, Враца, Ст. Загора и още много други градове. Здравният министър Кирил Ананиев заяви, че ще затваря държавните клиники, които са в много тежко състояние и има кой да поеме пациентите им. При останалите пък ще приложи непопулярни оздравителни мерки.
Интерактивна карта показва качеството на въздуха
Български имунолози с пробив в Япония
Лятна академия за родители в
И в МБАЛ-Пазарджик търсят медицински сестри
Безплатни хормонални изследвания на реподуктивността
Представят обезболяващи начини за раждане
Еньовден събира студенти от 10 държави във Варна
България ще домакинства Европейски форум на аптечните техници
Разбиха нелегален цех за хормонални препарати