В "Александровска" вдигат заплатите

С 16% се увеличават трудовите възнаграждения на лекарите в лечебното заведение. Доходите на медицинските сестри ще нарастнат с 24 на сто, а на администрацията с 12 на сто. Новите условия ще важат от 1 октомври тази година.
Пълният ръст на възнагражденията
ще бъде постигнат на три етапа. Увеличенията ще са през 6 месеца, което означава, че второто вдигане на надниците трябва да влезе в сила от началото на месец март 2018 г., а третото – от септевмри 2018 г. Разчетите за заложеното увеличение са правени на база на очакван ръст на приходите от НЗОК на годишна база в размер на минимум 8%.
Това е средният ръст за болницата през последните 3 години,
обясняват от лечебното заведение. За да се гарантира възможност за осигуряване на средства за новите работни заплати, без това да наруши възможността на болницата да покрива другите свои задължения към доставчици на лекарства, консумативи и услуги, е разработен план за оптимизиране на разходите и увеличаване на приходите на лечебното заведение.

Болниците остават без контрол и нови цени
В проекта за рамков договор няма договорени промени в начина, по който ще се действа, ако парите за тях не стигнат

"Пирогов" изписа и последния пострадал от Кочани

Изборът на екип да не е фиксиран
От чужбина идват пациенти да се преглеждат, тогава човекът го заслужава, той няма право да докосва друго с тези ръце освен работата си, смята д-р Николай Брънзалов

Частните болници искат увеличение на избора на екип

Процедура бави сливането на II и IV МБАЛ

БЛС предлага 5.40 лв. капитация за деца
Профилактичните прегледи за малчуганите да станат 36.50, а грижите за новородено – 21 лв, предвижда проектът за НРД

НЗОК започва да плаща надлимитната тази седмица
До понеделник към болниците ще тръгнат 59-те милиона от тази година, а останалите 146 млн. ще се дадат по-късно

МЗ променя правилниците на три центъра

Да има по-ефективен контрол върху хосписите
