Благодарности за спешните медици в Ловеч
По този повод председателят на БЛС д-р Венцислав Грозев изпрати
благодарествено писмо до ловешката болница.
"От името на УС на БЛС и лично от свое име изразявам към Вас дълбока почит, заради Вашата адекватна, прецизна и всеотдайна помощ при спасяване на пострадалите от три тежки пътнотранспортни произшествия край Ловеч (на 17, 18 и 19-ти ноември т.г.). В такива трудни и отговорни моменти най-ясно се вижда не само професионалната подготовка на медика, но и качествата на личността му. Несъмнено при Вас те са на огромна висота.
Не е далече времето, когато
сметките на Вашата болница бяха запорирани
и бе поставено под въпрос съществуването й. Но и тогава Вие полагахте грижи за своите пациенти, независимо, че от месеци не Ви бяха изплатени заплатите. Тези дни Вие за пореден път изявихте на дело голямата си хуманност и доказахте, че сте верни на своята клетва.
Като се надявам на по-добро бъдеще за лечебното заведение, в което работите, както и за цялата ни здравна система, подчертавам уважението си към Вас. От сърце Ви БЛАГОДАРЯ за Вашата човечност и професионална отдаденост!", пише в обръщението си д-р Грозев.
По подобен начин благодарност към професионализма на медиците изрази и Медицинската федерация "Подкрепа".
"Всички други усилия биха били напразни,
ако не са именно екипите на Спешна медицинска помощ, които след тежката реанимация на пострадалите, са продължили отново да се отзовават на множеството повиквания за деня. Поклон пред Вашия труд, колеги!", засвидетелства благодарността си тя.
Да си на място в точното време
При раждане лекарят се движи на ръба на острието
На Коледа стават чудеса
Да подадем ръка на една млада майка
Опасни продукти в масови е-магазини
Да помогнем на Бедрие да живее!
Разединява ни липсата на национален идеал
Кърменето като приоритет
За съжаление в България акушерският модел на грижа все още не е официално признат и регламентиран, основен проблем е липсата на автономност в практикуването на професията
12 хил. лв. за "Бални рокли с кауза"