Над 600 дариха кръв за пациентите от Кочани

Част от дарителите са превозвани
с бусове на НЦТХ от УМБАЛСМ "Н. И. Пирогов", където бе разкрит мобилен пункт, до кръвния център на ул. „Братя Миладинови". Други 68 души са дарили кръв на място в спешната болница. 109 пък са кръводарителите във Военномедицинска академия - ВМА.
В Районния център по трансфузионна
хематология РЦТХ Пловдив през вчерашния ден са се явили 112 доброволци. 68 са дарили кръв в Районен Център по Трансфузионна Хематология - Варна, 35 в РЦТХ Плевен и 14 в РЦТХ Стара Загора. Междувременно трите лечебни заведения, поели грижите за пациентите от Република Северна Македония, отчитат, че няма съществена промяна в общото им състояние.
В УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов" са настанени
общо 9 души, като двама от тях са екстубирани, а един е с кислородна маска. Останалите пациенти продължават да бъдат на апаратна вентилация. Тежко, но стабилно остава състоянието и на останалите пациенти, настанени в МБАЛ-Варна към ВМА и УМБАЛ „Св. Георги" – Пловдив.

Искаме договори за качество с НЗОК

1 лв. такса в болница е популизъм

Обявиха три сдружения за национално представителни

Над 2 млн. лева за деца без градина

Необходим е стандарт по здравни грижи

Сестрите настояват за договори с НЗОК

Болниците скочиха срещу намалената такса

Няма да има голяма полза за пациентите

МЗ ще купува апаратура за телемедицина
