Англия с мерки за закъсалите болници
„Лошите" болници във Великобритания ще бъдат разкрити, а мениджърите в Националната здравна служба (NHS) наказани, ако не подобрят нещата. Това е заявил здравният министър Уес Стрийтинг на конференция в Ливърпул тази седмица, предаде ББС.
Според медията болниците в страната могат да очакват, че ще бъдат класирани по индикатори като състоянието на грижите, които доставят и финансовото си положение. Целта е пациентите да знаят къде, какво могат да очакват като здравна услуга. Специални екипи ще бъдат изпращани да управляват изкъсо закъсалите болници, а тези, които се справят добре могат да очакват, че ще имат по-голяма финансова свобода.
Междувременно няма да има
увеличение на заплатите за мениджърите, ако не бъдат направени ключови подобрения. През април ще бъде публикувана нова рамка за заплащането на главните изпълнителни директори, която ще "намали" лошото представяне, като същевременно възнаграждава успешните. Здравният министър обяви още, че ще бъде създаден нов колеж, който да обучава и развива отлични лидери на NHS. Пакетът от реформи според него има за цел да покаже как англичаните да получат повече от здравната система за това, което дават в нея.
Обявените намерения за промени
са срещнали и различен отзвук сред заинтересованите страни. Главният изпълнителен директор на NHS Аманда Причард приветства промените и смята, че те ще им дадат инструментите, от които се нуждаят, за да предоставят възможно най-добрите услуги за пациентите. Главният изпълнителен директор на Асоциацията на пациентите Рейчъл Пауър обаче се надява проемните да намалят листите с чакащи. А д-р Адриан Бойл, президент на Кралския колеж по спешна медицина, предупреждава, че плановете могат да рискуват да деморализират персонала и да направят набирането и задържането на персонал в области с лошо представяне „още по-трудно".
До 20% с катастрофални разходи за здраве
Продължаващото обучение трябва да е задължително
Но то не трябва да е свързано с рестрикции, а със стимули, които да мотивират колегите да повишават своята квалификация, казва проф. Николай Габровски
Тази година беше успешна за „Св. Екатерина"
И тази година е към своя край. Каква беше тя за УМБАЛ „Св. Екатерина", какво следва, влияе ли политическата криза на здравеопазването и как, попитахме проф. Димитър Петков.
Старт на Генома на Европа
Великобритания се запасява с ваксини срещу птичи грип
Препоръка за забрана на вейпове на открито
143 жертви на неизвестна болест в Конго
ECDC вече с ново ръководство
Част от средствата по НПУ под въпрос
ЕК прие своята предварителна оценка на второто искане за плащане и ни уведоми, че редица ключови етапи не са изпълнени
България първа по хоспитализации в ЕС
Лечението в болница преобладава в държавите, в които има и най-много легла на глава от населението, отчита новият доклад на ОЕСD и ЕК