Европейски партньори подкрепиха протеста на БЛС
.jpg)
От ФЕМС осъзнават, че националното здравно обслужване на България се нуждае от дълбоки реформи и го оценяват, но смятат, че медицинските специалисти трябва да са неразделна част от него. Според тях на разходите за здравеопазване трябва да се гледа като на ресурс за едно здраво население; нещо повече, условията на труда на работниците в системата на здравеопазване са основни за надлежно работещата система.
По прогнози на ЕК, към 2020 г. в Европа ще има 13% недостиг от здравни специалисти и ние вече действаме в посока подпомагане на постоянна емиграция на такива кадри, търсещи по-добри условия на труда, подчертават от ФЕМС. Техният опит показвал, че страните с привлекателни условия на труда, вместо да инвестират ресурси в разширяването на националното образование на лекари, предпочитат да се възползват от ресурсите, изразходвани за медицинското обучение от държавите-членки на ЕС, които принуждават своите лекари да емигрират поради лоши условия на труд.
От ФЕМС подчертават, че искането за ефективно договорно начало, което означава участие в реформата на системата на здравеопазване, идва от Българския лекарски съюз, а не от отделни групи със специфични нужди или изисквания, и изразяват подкрепата си за българските лекари.

Инкриминират социални и здравни услуги без лиценз

Мобилно приложение търси кръводарители

Още три незаконни домове във Варна

Домът в Говедарци поиска да е почивна станция

Високи нива на полени през юни

Продължаваме проверките безкомпромисно

Морската вода е чиста с отлични показатели

ЕК одобри България за еврозоната

1984 деца с компенсации за градини
