Искат 42 млн. лв. от резерва, за да платят лекарствата на аптеките за септември
Мария Чипилева chipileva@gmail.com
Здравната каса ще търси директори на 19 от регионалните си подразделения. Конкурсите ще бъдат обявени, след като Надзорният съвет на фонда даде съгласието си за това на заседанието си в сряда. Причините за смените не са посочени.
Нови шефове ще се търсят за регионалните каси в Бургас, Видин, Враца, Габрово, Кърджали, Ловеч, Пазарджик, Перник, Плевен, Разград, Русе, Силистра, Сливен, Смолян, столицата, Стара Загора, Хасково, Шумен, Ямбол. Всички кандидати трябва да са магистри и да имат най-малко седем години стаж по специалността, като поне три от тях са посветени на управлението в системата на здравеопазването. Изпитът им ще се състои в писмена разработка на тема "Реализация, насоки и ефективност от прилагането на електронното здравеопазване в работата на НЗОК". Обемът на текста трябва да е поне 25 страници и не повече от 50. При оценяването на кандидатите ще се гледа познаването на нормативната уредба и анализа на текущото състояние на касата.
Смяната на директорите на регионалните каси няма да е единствената тема на Надзорния съвет на фонд в сряда. Както вече Clinica.bg писа, на него ще се разгледа анализът за изпълнението на бюджета на НЗОК за 2017 г. Също така, и предложение да се отблокират малко над 42 млн. лв., за да се платят на аптеките лекарствата за домашно лечение за септември. Причината е, че от предвидените 573 млн. лв. до края на юли са изразходвани над 474 млн. лв. Оставащите 98 млн. лв. няма да стигнат за плащанията за август и септември, тъй като на месец те са над 66 млн. лв.
Новият здравен министър върна бившият директор на агенцията, който бе отстранен от служебния кабинет заради липса на прозрачност и несправяне с донорството
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм