АГ „Шейново“ със споразумение за разменените бебета
12-09-2024 16:40
Болницата ще плати обезщетение на едно от семействата на децата, Столичният общински съвет разреши отпускането на средствата
Clinica.bg
press@clinica.bg
Акушеро-гинекологична болница „Шейново" ще плати обезщетение на семейството на едно от разменените бебета в края на 2022 година. Това стана ясно от решение на Столичния общински съвет, което беше прието днес.
гласуваха единодушн с 46 гласа „За". Като упражняващ правата на едноличен собственик на капитала в Втора специализирана акушеро-гинекологична болница за активно лечение "Шейново", Столичният общински съвет има правомощията да дава разрешение за сключване на съдебна или извънсъдебна спогодба, с която се признават задължения или се опрощава дълг", се посочва в докладната записка.
По думите на зам.-председателя
на здравната и социална комисия д-р Антон Койчев постигнатото споразумение, което е по инициатива на едно от семействата, устройва всички. Той обаче не назова конкретна сума, но допълни, че предстои СОС да одобри споразумение и с другото семейство.
През миналия месец Софийски
градски съд осъди болницата да плати на майката на едно от разменените бебета 70 000 лева. По-рано тази година, през месец март, той присъди общо 100 000 лева за родителите на другото дете.
Инициативният комитет на магистър-фармацевтите предупреждава за фалити на независими обекти и спешна нужда от нов модел на финансиране, съобщиха от организацията
В рамките на „Седмица на отворените врати" лечебни заведения в Кюстендил, Русе, Добрич, Стара Загора предлагат скрининг, консултации и изследвания от 15 юни
Националната програма „Хоризонт на здравето" започва на 19 юни от Правец с консултации по ендокринология и очни болести, съобщават от лечебното заведение
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм