Чeтирима кандидати за Онкологията
Битката за нов директор на болницата ще е оспорвана. Сред кандидатите за поста са бившият здравен министър от първото правителство на ГЕРБ д-р Стефан Константинов и ексшефът на ИАМО д-р Симеон Василев, който бе назначен на поста по времето на Пламен Орешарски. Той е бил и депутат от БСП в 40-то Народно събрание. Сериозен кандидат за поста е и проф. Здравка Валерианова, настоящ директор на Националния раков регистър. Преди години тя оглавяваше и СБАЛО.
Изискванията към кандидатите са да имат висше образование по медицина или здравен мениджмънт, както и петгодишен трудов стаж по специалността си. В сряда се състоя препитването им пред комисия от здравното министерство. Резултатите от конкурса обаче се очакват в следващите седмици. Тогава трябва да стане ясно и кой ще оглави друга важна държавна болница – тази по хематология. Нови директори се търсят и на няколко държавни болници в страната.
Силно участие на български кардиолози в Германия
Проф. Ивайло Търнев с поредно престижно отличие
Лекар-специализант с награда за спешна медицина
МЗ попълва ръководството си
Българска лекарска с престижна награда във Франция
Иванка Динева пак в ИАМН
Д-р Красимир Пейчев поема Белодробната болница в Ст.Загора
Престижно отличие за двама млади лекари от ИСУЛ
Проф. Такоров стана почетен гражданин на Търговище