Подписка в памет на проф. Миланов
„Сега идеята ни узря.
Той заслужава да има структура, наречена на неговото име, защото създаде и остави много в своя съвсем не лек път на лекар, коментира нейният председател д-р Десислава Кателиева. Проф. Миланов, освен, че внедри европейския модел на спешна медицина у нас, ни защитаваше и пред медиите, и пред съда, и пред администрацията.
Това бе човекът,
благодарение на който беше създаден и центърът", допълни тя. И допълни, че към момента това е единствената структура в страната за обучение и усъвършенстване на спешни медицински кадри.
Проф. Милан Миланов
беше едно от най-известните имена в българското здравеопазване. Той е роден на 29 септември 1945 г. в София. През 1973 г. завършва Медицински университет в столицата. Специализира анестезиология, интензивно лечение и спешна медицина, а по-късно и трансплантация в Европейския университет в Барселона.
През периода 1991 – 1992 г.
е заместник-министър на здравеопазването. Два пъти е бил заместник-председател на Българския лекарски съюз, както и два мандата председател на Столичната лекарска колегия. В продължение на четири години беше и председател на Централната комисия по професионална етика към БЛС.
Беше и сред основателите
на системата от координатори и центрове по донорство, дългогодишен национален консултант по спешна медицина, председател на изпитната комисия за придобиване на специалност спешна медицина и автор на учебници по спешна медицина. На 14 юни се навършва една година от неговата кончина.
Горили подсказват 4 растения с лечебен ефект
Кръстиха център на проф. Миланов
Мъжете работят 17 минути повече
А жените отделят над час повече от тях за домакинство, грижат за децата се дели по равно, показва иследване на НСИ
12 години румънци благодарят на УМБАЛ-Бургас
Поводът за това е дъщеря им, чийто живот лекарите са спасили още с раждането, което подранило
Старт на номинациите за Лекар на 2024 г.
Срокът за подаване на кандидатури приключва на 30 септрември, отличията ще се връчат на 19 октомври