Светът разделен за заплахата от КОВИД
.jpg)
Близкият изток (47%) също показва
високи нива на съгласие, че заплахата от КОВИД-19 е преувеличена. Страните в Западна Европа, Северна Америка и Латинска Америка са най-склонни да отхвърлят мнението, че заплахата от КОВИД-19 е преувеличена. Испания (61% негативни към подобно схващане мнения), Мексико (57%), Обединеното кралство (49%), Германия (48%), САЩ (47%), Канада (47%) и Португалия (46%) са най-видими примери. Всички тези страни с голямо население имаха много жертви и сериозен брой потвърдени случаи.
И у нас оценката на годините
на пандемията е по-скоро критична – 44% от българите смятат заплахата за преувеличена, 28% не са съгласни, а една четвърт от анкетираните от нас остават между двете мнения. Малцина не могат да преценят. Тези данни не са изненадващи – в самото начало на пандемията 72% от запитаните у нас бяха склонни да възприемат заплахата със съмнение.
Този дял постепенно намаляваше,
докато достигна до около 40% през 2022 г. Обществото ни сега заема по-скоро умерени позиции – средни за Съюза, синхронни най-вече с източните държави в него, но и далеч от по-крайните отрицания, регистрирани в някои наши съседки като Румъния (66% там смятат, че заплахата е преувеличена) или Северна Македония (55%). По-подробно с данните от изследването може да се запознаете тук.

САЩ в повратна точка за морбили

Намаляването на полово предаваните инфекции e в риск

САЩ премахва синтетични оцветители за храни

FDA спира тестовете на млякото

Турция забрани плановото секцио

ЕК разреши лекарството за Алцхаймер

Германски лекар e обвинен в убийства на пациенти

Над 700 случая на морбили в САЩ

Тръмп намалява цените на лекарствата
