Документите на проф. Плочев „под конец“

Изслушването на проф. Камен Плочев в комисията ще е следващата сряда – на 26 юли, както вече обяви председателят й д-р Даниела Дариткова. Кандидатът за управител на НЗОК ще има 15 минути да се представи пред депутатите. След това са му отделени още десет, за да отговори на предварително поставените писмено от комисията въпроси. Пак 10 минути са предвидени за питания, които ще възникнат в рамките на изслушването, гласят правилата за избор на шеф на Касата.
Проф. Плочев ще бъде гласуван в зала точно преди ваканцията – на 28 юли, петък. Там, след като бъде представен от ГЕРБ и „Обединени патриоти“, инфекционистът ще има 10 минути за отговор на депутатски въпроси. След това народните представители трябва да гласуват кандидатурата му. Така проф. Плочев ще може да седне в директорския стол на НЗОК и да започне работа своя по приоритет №1, който вече бе обявен – ревизия на алгоритмите на клиничните пътеки.

Предвиждаме три цени на клиничните пътеки

Избраха новия шеф на касата

Проф. Плочев обяви война на лобизма

Плочев под лупата на депутатите

Инфекционистът с голямо сърце

Проф. Плочев е надпартийна номинация
Проф. Камен Плочев е номинацията за управител на здравната каса на водещата политическа сила у нас – ГЕРБ. Труден ли беше изборът му, какво очакват народните представители от него, ще се справи ли с отговорния пост, попитахме д-р Даниела Дариткова.

Камен Плочев е кандидатурата на ГЕРБ
Властта търсила неизкушен човек, който да въведе ред в системата

Канят д-р Глинка Комитов на работа в МЗ

Изпитват кандидатите за НЗОК 10 минути
Приемат новия управител с повече от половината гласове в парламента

Приемат под пара правила за шеф на НЗОК
Очаква се новият управител да стане ясен по-рано от 30-дневния законов срок