Училище по история на медицината във Варна

Акцент сред темите е развитието
на имунизационното дело в България през втората половина на ХХ век. Ще бъдат представени археологически артефакти за развитие на медицината и здравеносните култове в Одесос и Марцианополис, здравните грижи за деца в Европа и България.
Със специални лекции ще бъдат
почетени патронът на МУ-Варна проф. д-р Параскев Стоянов (1871-1941), д-р Бърни Бончев (1877-1968) и неговият принос в борбата с маларията, както и 100-годишнината от смъртта на немския физик и откривател на рентгеновите лъчи Вилхелм Рьонтген (1845-1923).
Участниците в Лятното училище
по история на медицината могат да разгледат и изложбата „От древната мъдрост до съвременната наука" на Университетското издателство на МУ-Варна. Сред лекторите са доц. Невяна Фесчиева– председател на Българското дружество по история на медицината, проф. Александър Минчев – археолог и доц. Елияна Иванова от Катедрата по хигиена и епидемиология.
Форумът ще завърши с награждаване
на достойни представители на Българското дружество по история на медицината. Лятното училище се провежда в рамките на събитията, посветени на 60-годишния юбилей на Катедрата по социална медицина и организация на здравеопазването.

Психиатър издаде книжка за деца

Актьори във видео срещу стигмата ХИВ

Студентка от МУ-Варна със сребро по таекуондо

Учредяват награда „Д-р Димитър Гошев"

Как помага методът на Мама Дани

Стефан Вълдобрев пее за децата на герои

Мария Грозева в турнир за деца с Даун

Българин с първа награда на ЕК

Американка с две матки бременна с близнаци
