Телемедицина в Бургас
.jpg)
В началото здравните услуги
ще обхванат по-малък брой и по-тежки случаи на възрастни хора. Мотивите за проектното предложение са увеличаващият се брой на трудноподвижните и самотно живеещи възрастни хора, ползващи различни социални услуги в община Бургас, нуждата им от консултации с лекари специалисти и затруднения достъп до медицинска грижа, поради здравното им състояние или при наложени пандемични ограничения.
Първият етап от проекта ще
обхване общо 1000 ползватели на социалните услуги - 850 от Домашен социален патронаж, „Асистентска подкрепа" и „Патронажна грижа" и 150 потребители на дневни и резидентни услуги за възрастни в община Бургас - Дневни центрове за лица с увреждания, Дом за стари хора и Защитени жилища за възрастни.
Този етап включва осигуряване на необходимите условия и оборудване за работата на екипа в УМБАЛ Бургас, оборудване за екипите в социалните услуги за връзка с екипа в УМБАЛ Бургас и обучение за екипите на Общината и на УМБАЛ Бургас.
За целта ще бъде осигурено
помещение за инсталиране на оборудването, закупуване на станция за телемедицина /ТМС/, разположена в УМБАЛ Бургас и техника, обезпечаваща качествена дистанционна аудио-видео комуникация между лекар-пациент и прехвърляне на здравни данни в реално време чрез ТМС и т.нар. медкейс - куфарче с медицински инструменти за събиране и изпращане на данни за здравния статус.
Освен новата техника, която трябва да обезпечи началото на телемедицината в Бургас, ще се използва и стандартно медицинско оборудване. Консултациите ще се осъществяват от лекари от УМБАЛ Бургас.

Всеки 4-ти първолак в София с проблем с очите

14 искат да учат за парамедици във ВМА

Безплатни прегледи в Майчин дом

И МБАЛ-Разград с прегледи по селата

Месец на денталната профилактика на децата

Спасиха млад мъж със сложна операция в Пловдив

РЛК-Бургас подпомага 10 млади лекари

Безплатен скрининг на яйчниковия резерв в София

Допълнително отпуска в новия КТД в Русе
