Да запазим косата на онкоболните
Казвам се Невена Манолова и съм основател и Управител на център за немедицинска грижа за пациенти с онкологични заболявания Дара Хелп. Сдружение "ДАРА ХЕЛП"e вписано в Регистъра на юридическите лица с нестопанска цел при Софийски градски съд по ф. д. № 867 от 2015 г., БУЛСТАТ 176982897, със седалище и адрес на управление град София, бул. "Президент Линкълн" № 128, представлявано от Председателя на Управителния съвет на сдружението Невена Димитрова Манолова.
Тази година стартираме благотворителна инициатива за закупуване на системи за охлаждане на скалпа по време на химиотерапия. За пациентите това означава задържане или напълно предпазване от загубата на коса - една възможност за частично запазване на контрол върху заболяването, лично пространство и окуражаване на пациента за позитивна нагласа на пациента към лечението.
Цената на една система за охлаждане на скалпа за двама пациента е 40,000 лева. На ден на процедура на един апарат могат да бъдат подложени 4 до 6 пациента. Средно химиотерапията е между 6 и 8 процедури, което означава за годината между 130-180 болни могат да се възползват от възможностите на една охладителна система.
Ако се чувствате съпричастни и искате да помогнете на пациентите с онкологични заболявания по пътя на тяхната борба с рака, може да се свържете с нас.
Благодаря предварително за Вашата съпричастност,
Невена Манолова,
Управител Сдружение Дара Хелп
www.darahelp.com
e-mail: help@darahelp.com
https://www.facebook.com/darahelp/
https://www.youtube.com/channel/UCvcQx7tWYDv5ebETq_Gnv5Q
Онкологичният скрийниг е под въпрос
Отново ще разгледат плана за рака
Най-висок ръст на хоспитализациите за онкотерапия
Ракът се увеличава
HPV – предотвратим риск за общественото здраве
Навременното лечение на предраковите лезии е високоефективно и предотвратява прогресията в над 85% от случаите, казва доц. Ваня Рангелова
Готвим се за лечение с Лутеций
Стартира Европейската мрежа за рака
EUnetCCC разполага с 90 млн. евро за инвестиции в борба с онкологичните заболявания, България участва в нея чрез УСБАЛО
Успяваме да се вместим в лимита по НЗОК
Преди дни в СБАЛХЗ се проведе годишна конференция за плазмоклетъчни неоплазии. За акцентите от нея и плановете за развитие на болницата, разговаряме с д-р Нина Ръсина.
Кожният рак засяга все по-млади хора
Специалистите от КОЦ-Пловдив отчитат тревожен ръст на напреднали кожни тумори и подчертават нуждата от профилактика и ранна диагностика
Имаме много желаещи за участие в Генома на България
С проекта ще определим честотата на патогенни варианти за тежки генетични заболявания, които се нуждаят от ранна профилактика, диагностика и лечение, казва проф. Радка Кънева