След урологията и съдовата хирургия, и кардиологията е пред затваряне
Clinica.bg
press@clinica.bg
Ловешката болница продължава да агонизира. След урологията и съдовата хирургия, и кардиологията е пред затваряне. Причината – петима лекари са подали молбите си за напускане след празниците заради забавени заплати.
Кардиолози от Плевен, както и колеги от доболничната помощ, търсят за „оголеното“ отделение от ръководството на МБАЛ-Ловеч. В момента пациентите се обгрижват от лекари с друга специалност, признава директорът на болницата д-р Татяна Ганчева. От 9 май не работи и инвазивната кардиология, тъй като частната катетаризационна лаборатория, с която лечебното заведение е имало договор, е прекратила дейността си.
Над 100 медици вече са напуснали ловешката болница, която е притисната от 5 млн. дългове. Две отделения – по урология и съдова хирургия, бяха затворени заради липса на кадри. Острият дефицит на медицински сестри пък се компенсира със специалисти от Плевен.
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм