Мотористи от най-голямата мото организация в България Sofia Riders ще яхнат мощните си машини в подкрепа на донорството. По повод 10-ата годишнина от първата чернодробна трансплантация във ВМА в академията ще се проведе информационна кампания по темата.
В четвъртък, 11.05, в Аулата на академията от 18.30 ч. д-р Мирослав Ненков - координатор по донорство във ВМА и д-р Сибила Маринова – координатор по донорство за област Велико Търново ще засегнат парливата тема и ще бъде отправен призив за повишено внимание от страна на шофьорите, предвид активния мото сезон, който вече започна. На събитието ще присъстват още полк. проф. д-р Венцислав Мутафчийски, д.м.н., FACS – ВРИД началник на ВМА; д-р Марияна Симеонова - изпълнителен директор на Изпълнителната агенция по трансплантация; пациенти, трансплантирани във ВМА.
Специално за събитието паркингът пред болницата ще бъде освободен от автомобили, за да могат рокерите да паркират моторите си.
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм