Стопили сме се с 52 000 за година
С 51 925 души или 0.7% е намаляло населението на България през 2016 г. 966 бебетата по-малко са се родили през предходната година, спрямо 2015 г. Общо през 2016 г. са проплакали 64 984 българчета. В същото време са починали 107 580 души. Коефициентът на обща смъртност у нас е 15.1‰. А смъртните случаи са намалели спрямо 2015 г. с 2 537, обявиха още от НСИ.
Процесът на застаряване в България обаче се задълбочава, признават експертите. Всеки пети - или 20.7%, у нас е бил над 65 години към 31 декември 2016 г. В "третата възраст" са 1 472 116 души, като мнозиството са жени. В сравнение с 2015 г., делът на населението в тази възрастова група нараства с 0.3%, а спрямо 2001 г. – с 3.8 на сто, алармират от НСИ. Заради по-високата смъртност при мъжете, относителният дял на застаряващите българки е по-голям - 24.1%. Докато мъжете над 65 години са едва 17.2%, уточняват от НСИ.
Да си на място в точното време
При раждане лекарят се движи на ръба на острието
На Коледа стават чудеса
Да подадем ръка на една млада майка
Опасни продукти в масови е-магазини
Да помогнем на Бедрие да живее!
Разединява ни липсата на национален идеал
Кърменето като приоритет
За съжаление в България акушерският модел на грижа все още не е официално признат и регламентиран, основен проблем е липсата на автономност в практикуването на професията
12 хил. лв. за "Бални рокли с кауза"