Нека ликвидираме противопоставянето пациенти-медици
.jpg)
На тази дата през 1948 г. влиза в сила Уставът на Световната здравна организация и оттогава-насам международната общественост отбелязва Световния ден на здравето. Повече от шест десетилетия на 7-ми април ние – медиците, получаваме цветя и най-хубави пожелания от хора, на които сме помогнали. Това празнуване не е вид суета. За нас то е красив стимул, защото всеки, независимо колко голям специалист е в своята област, има нужда да бъде погален с думи. Всеки изпитва потребност да получи за труда си насърчение и благодарност.
Отдавна се знае, че българските медици са сред най-активните хора на обществото ни, а тези, който наблюдават процесите в него, ясно виждат и доброто и лошото. Важното е да направим така, че окончателно да изчезнат негативните отношения и оценки за нашия труд, да се ликвидира възникналото през последните десетилетия противопоставяне между пациенти и медиците, които се грижат за здравето им. Хората трябва да знаят, че в страната ни все още работят добри специалисти, на които може да се разчита.
Уважаеми колеги, аз вярвам, че всеки от нас пази в сърцето си искрица от онова романтично отношение към медицинската професия, което първоначално сме имали. През годините то се е променяло, ставали сме по-знаещи, по-опитни, по-реални, но винаги сме били готови да работим с целия си ум и цялото си сърце за опазване на човешкото здраве. Това е основната ни мисия, смисъл на живота ни и наша съдба.
Още веднъж - честит празник!

Искаме да отпускаме лекарства без рецепта

Ние ценим високо вашия труд

Да се вменява несъществуваща вина не помага

Да не „възкресяваме" излишни хартиени документи

БЛС пак срещу удължаването на протоколите
Ако не преглеждаме пациентите, състоянието им се влошава, мотивират се от съсловната организация

Честит празник, колеги!

Защо за нашите пациенти няма ваксини?

Спирането на плановите дейности в болниците е вредно

Джипитата ще имунизират всеки желаещ, ако има ваксини
