Зараза
Бум на хоспитализирани с К-19 деца в Бургас
24-01-2022 15:01
Заради увеличаващият им се брой в МБАЛ „Рахила Ангелова” в Перник обмислят КОВИД отделение за тях 

Заразените с коронавируса деца, които се нуждаят от болнично лечение се увеличават. Само за дни броят на хоспитализираните в УМБАЛ-Бургас е нараснал, съобщиха оттам.
Приетите с КОВИД-19 там към момента са 21, като най-малкият пациенти е на 2 месеца, а най-големият е на 18 години. Лечебното заведение преобразува от леглата за възрастни за прием на деца.
ааа
Приетите са с характерните
ааа
симптоми на заболяването кашлица, температура, а някои са и с пневмонии. През двата почивни дни в Бургас новоустановените с инфецията са 1510, като от тях 266 са ученици.
В Перник
заради растящия брой на деца се обмисля създаването на КОВИД зона в МБАЛ „Рахила Ангелова". Предвижда се тя да бъде с 15 легла. „Трябва да бъдем готови за битката с инфекцията", коментира директорът на Регионалната здравна инспекция д-р Александър Златанов. 403 са новоустановените случаи на КОВИД-19. От тях 16 са деца до 9-годишна възраст, а 52 са между 10 и 19 години.

Нова апаратура за Шейново
Закупуването й ще бъде обсъдено от Столичния общински съвет, както и снабдяването на Центъра за психично здраве с дизел-генератор, инвестициите ще са със собствени средства

Безплатни прегледи на щитовидната жлеза
Те ще се правят в ендемичните райони и са част от национална информационна кампания за ранно откриване на тиреоидни заболявания

Детското здраве на Пирогов се завърна
Специалистите отново ще провеждат безплатни консултации, казват от спешната болница

МОБАЛ – Велико Търново с нов директор
Общото събрание на акционерите избра д-р Красимир Попов за поста на д-р Стефан Филев, който подаде оставка, болницата е без дългове

Проверяват смяна на зам. директора на РЗИ-Пловдив
Тя ще се направи от Инспектората на МЗ заради искане на депутат от ГЕРБ-СДС

Нови процедури в санаториума на ВМА в Банкя
Лечебна гимнастика и рехабилитация ще се правят в новоизградения минерален басейн на здравното заведение

Линейка на ВМА катастрофира
Няма тежко пострадали, пациентът в нея е бил транспортиран до болницата успешно

Безплатни прегледи за катаракта в болница Тракия
Те ще се проведат на 23, 25, 27 май в Ст. Загора, съобщиха от лечебното заведение

Банката за кърма в София помогнала на 60 бебета
Днес на 19 май отбелязваме Световния ден на дарителството на майчино мляко под наслов „Солидарността е сила"

Бургас си одобри детската болница
Общинският съвет даде съгласие да се построи, след като през април беше получено принципно съгласие и от МЗ