Китайци открили антитяло срещу Омикрон

Дори доминиращият Делта
става безсилен пред него. На практика се атакува частта от вируса, причиняващ КОВИД-19, която не е променена от мутационните процеси. Въпросният епитоп, към който е фокусирано антитялото 35B5, също присъства във варианта Омикрон.
Учените са убедени,
че откритието им може да бъде използвано за разработване на универсална ваксина срещу КОВИД-19.
Междувременно късно снощи председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен призова за дебати в Европейския съюз за задължително ваксиниране. „ЕС няма властта да налага задължително ваксиниране, но може да се опита да обедини страните членки да договорят общ подход.
Европейският съюз
трябва да обсъди дали не е нужно задължително ваксиниране в борбата с продължаващия ръст на заразените с КОВИД-19, както и с новия вариант Омикрон вариант", каза тя. Бъдещият канцлер на Германия Олаф Шолц подкрепи задължителното ваксиниране и призова за парламентарен вот по идеята.

Kлиматът влияе на 58% от инфекциите

КОВИД намалява още

Без маски на закрито от четвъртък

И българче в Капсулата на времето на ООН

КОВИД пълзи още надолу

Слагат портрет на д-р Черкезов в болниците

Все повече избират да живеят без деца

И Варна намали срока на мерките

Тече джаз феста на д-р Емил Илиев
