Присaдиха сърцето в „Св. Екатерина", бъбреците в „Лозенец"
Clinica.bg
press@clinica.bg
62-годишна жена подари живот на трима български пациенти с нелечими заболявания. Тя е изпаднала в мозъчна смърт във великотърновската болница „Ст. Черкезов", съобщиха от Изпълнителната агенция по трансплантации за clinica.bg.
Близките й са дали съгласие да се присадят органите й на хора в нужда. Благодарение на това, шанс за живот са получили двама мъже с бъбречна недостатъчност и една жена - със сърдечна.
Трансплантациите са извършени съответно в университеските болници „Лозенец" и „Св. Екатерина".
Това е четвъртата донорска ситуация от началото на годината досега. Благодарение на това, близо десет пациенти получиха животоспасяващи операции. За съжаление, нужда от помощ имат още над 1 000 души.
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм