Спасиха младеж със Синдром на Лешникотрошачката

23-годишният мъж е постъпил в болницата с хематурия и силни болки в корема. След изследвания специалистите са доказали, че сиптомите се дължат на редкия Синдром на Лешникотрошачката (Nutcracker syndrome). „Предвид младата възраст на пациента предпочетохме да не прилагаме по-несигурните в случая ендоваскуларни техники. Предпочетохме по-ефективния в дългосрочен план оперативен метод за реваскуларизация (възстановяване на нормалното кръвообращение) на засегнатите кръвоносни съдове на левия бъбрек”, разясниха още лекарите.
Младият мъж е опериран на 13 февруари. Интервенцията е завършила успешно, без да се налага поставянето на изкуствени кръвоносни съдове.
В момента болният е в стабилно състояние, екстубиран и се възстановява в реанимационното отделение, посочват още от „Св. Екатерина”.

Стресът е на първо място като фактор за състаряване

Какво лечение на очни болести покрива НЗОК

Спортът да е съобразен с възрастта на детето

Торакалният ултразвук във фокуса на пулмолозите

Кожният рак засяга все по-млади хора
Специалистите от КОЦ-Пловдив отчитат тревожен ръст на напреднали кожни тумори и подчертават нуждата от профилактика и ранна диагностика

Спасиха двама с калциноза на коронарните съдове
Кардиолози в болница „Тракия" приложиха за първи път литотрипсия при тази диагноза в старозагорско

Недостигът на витамини удря костите

Имаме много желаещи за участие в Генома на България
С проекта ще определим честотата на патогенни варианти за тежки генетични заболявания, които се нуждаят от ранна профилактика, диагностика и лечение, казва проф. Радка Кънева

Болниците остават без контрол и нови цени
В проекта за рамков договор няма договорени промени в начина, по който ще се действа, ако парите за тях не стигнат

Желанието за развитие на младите алерголози расте
Тази година отново имаме специална сесия за тях в националната ни конференция, така те могат да представят опита, който са натрупали, казва д-р Симеон Узунов