Обученията на спешна помощ се възобновяват

В рамките на проекта се предвижда 5-дневно обучение в Националния център за обучение и квалификация в системата на спешната медицинска помощ. В него ще бъдат включени не само лекари, но и медицински сестри, фелдшери и шофьори на линейки.
Той е с бюджет от 7 млн. лева
и е финансиран от Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси" (2014-2020). Теоретичните и практически обучения на спешните екипи стартираха в края на месец ноември 2019 г. и се провеждаха до началото на пандемията, като седмично курсистите бяха по 120 души. При възобновяването им борят на присъстващите ще бъде редуциран предвид противоепидемичните мерки.
До края на месец февруари успешно преминали обученията са 1400 служители от центровете за спешна медицинска помощ и техните филиали. След тях курсове ще преминат и работещите в
спешните отделения на болниците.
В рамките на видеоконферентната връзка проф. Ангелов и ръководителите на центровете са обсъдили и обслужването на пациентите в условията на пандемия, включително и на тези с КОВИД-19, осигуреността с предпазни средства и дезинфектанти, както и изплащането на 1000 лева допълнително възнаграждение за работа на първа линия.

Одобриха новия правилник на ИАМН

Спешни медици заминават за Турция

Пак отлагат е-отчитането за зъболекарите
1 май е датата, която предлагат от НЗОК в отговор на недоволството на медиците, че няма готовност в НЗИС

Трябва да спре невярната реклама с имена на лекари

Разследват фалшива реклама с лекар

НЗОК да поеме изследванията за стерилитет

Наши медици спасиха живота на македонец

БЛС с нов адрес и официално

Здравето и образованието не трябва да са стока
