Хирургията е най-желаната специалност
.jpg)
Повишен е интересът към
дерматология, вътрешни болести, неврология, педиатрия. Любопитен резултат в проучването е, че този випуск ще излъчи лекари по съдебна медицина и нефрология- специалности, които в предишния випуск не бяха посочени от нито един запитан. В същото време обаче продължава да спада интересът към специалности като онкология и ендокринология.
Тази тенденция, вече
се наблюдава няколко поредни години. Близо 85% от завършващите млади специалисти виждат себе си като лекари с клинична практика. 8% избират кариера в доболничната помощ, а 6% ще предпочетат научната работа. Съвсем незначителен е процентът на тези, които биха избрали да работят като администратори или държавни служители в здравната система.
Увеличават се медиците,
Които искат да останат да работят в България. Не са с 5% повече, в сравнение с предходния випуск. Като основен мотив са посочили семейството и приятелите си, както и каузата да участват в реформирането на здравната система. Като най-големи проблеми в системата у нас лекарите посочват на първо място ниското заплащане и след това лошата организация на здравната система. Едва 7% изтъкват като мотив, че в чужбина биха живели по-добре.

Одобриха новия правилник на ИАМН

Спешни медици заминават за Турция

Пак отлагат е-отчитането за зъболекарите
1 май е датата, която предлагат от НЗОК в отговор на недоволството на медиците, че няма готовност в НЗИС

Трябва да спре невярната реклама с имена на лекари

Разследват фалшива реклама с лекар

НЗОК да поеме изследванията за стерилитет

Наши медици спасиха живота на македонец

БЛС с нов адрес и официално

Здравето и образованието не трябва да са стока
