Представители на двете институции подписаха меморандум за сътрудничество
Снимка: ВМА
Clinica.bg
press@clinica.bg
Военномедицинската академия ще се грижи за здравето на актьорите и обслужващия на Народния театър „Иван Вазов". Това стана ясно днес след като двете институции подписаха Меморандум за сътрудничество и партньорство. Документът бе парафиран от началника на болницата генерал-майор член-кореспондент професор Николай Петров, д.м.н. и директора на театъра Мариус Донкин.
„С това действие ние искаме да покажем, че може да има много добронамереност и успех в сътрудничеството между една културна и една лечебна и научна институция. Понякога на пръв поглед различни направления в обществения живот, когато прегърнат една обща идея - се получават едни прекрасни резултати", каза началникът на ВМА професор Николай Петров.
„За мен това е много вълнуващо събитие, заради примера, който даваме. От малък съм останал с впечатлението, че това е най-добрата болница. Грижейки се за своите колеги, бях длъжен да направя този жест. Щастлив съм, защото най-добрите отиват при най-добрите. Ние ще лекуваме душите им, идвайки при нас, на театър – преференциално, а ние по законите на НЗОК, ще имаме възможността да се лекуваме и в поликлиниката, и в болницата. При черезвичайни случаи ще ни обслужи Бързата помощ на ВМА и това ни дава някакво спокойствие и гаранции", коментира от своя страна директорът на театъра Мариус Донкин.
На 20 май се навършват 76 години от създаването на превантивните структури в Българската армия. Техен наследник днес е Научно-приложният център по военна епидемиология и хигиена към Военномедицинска академия (ВМА) – структура с ключова роля за здравната сигурност на армията.
Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки. Политика за бисквиткитеСъгласен съм